Apie mus rašo. 3 aukso vertės patarimai keturkojį šeimos narį įsigijusiesiems: kad namai nukentėtų kuo mažiau.

Rinkdamiesi naujus būstus naujakuriai dažnai nuogąstauja, kad augintinis gali gerokai apniokoti ką tik įrengtų namų interjerą. Tačiau gyvūnų treniravimo specialistai sako, kad tinkamai elgiantis su keturkoju, tokių problemų galima išvengti. O NT projektų plėtotojai naminių gyvūnų savininkams renkantis namus, pataria atsižvelgti ne tik į pačio būsto savybes, bet ir šalia namų esančią aplinką.

Jauną augintinį geriau aptverti

Įsirengiant naujų namų interjerą, galima planuoti jį labiau atsparų galimam augintinio poveikiui: rinktis tvirtesnius baldus, apdailą ir panašiai. Būtinai reiktų pagalvoti apie aukštesnės klasės grindų dangą, baldus ne medinėmis, o metalinėmis kojelėmis, minkštuosius baldus iš tvirtesnio viršutinio audinio. Taip pat patraukti nuodingus kambarinius augalus, sukramtomus ar sudaužomus daiktus.

Bet iki galo problemos tai neišspręs, nes gyvūnai yra įgudę nagų ir dantų pagalba apgriaužti, apibraižyti, suplėšyti, nuversti ir sugadinti net ir pačius tvirčiausius baldus, daiktus ir kitas interjero detales.

Bene dažniausiai su tokiomis problemomis susiduria šunų savininkai. Pasak šunų treniravimo ir elgesio korekcijos specialistės Vidos Radzevičienės, kol šuo dar mažas, namuose jį geriau palikti jam skirtoje vietoje: patalpoje, kambaryje ar aptvarėlyje. Palikti šunį lakstyti laisvą visuose namuose nerekomenduojama, kol negalite pilnai juo pasitikėti.

„Yra nemaža tikimybė, kad jaunas šuo, kuriam ne daugiau kaip 4–5 mėn., gali laisvai lakstydamas apgraužti jam pasiekiamus baldus ar sugadinti kitus jam pasiekiamus daiktus. Už tai, kad jis kramtytų tai ką jam galima ir negraužtų to ko jam negalima yra atsakingi žmonės. Todėl reikėtų šunį palikti aptvarėlyje ir jame įdėti tuos daiktus kuriuos jis galės kramtyti ar su jais žaisti“, – teigia V. Radzevičienė.

Reikia stiprinti lyderystę

„Jei vis tik tokios problemos kyla, net ir skiriant pakankamai dėmesio, dažniausiai tai yra lyderystės problema. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių augintinis nepripažįsta šeimininko lyderystės ir todėl pats stengiasi „organizuoti“ gaujos užsiėmimus. Tokiu atveju šeimininkui reikėtų įtvirtinti savo lyderystę. Tada gyvūnas supras, kad žmogus kontroliuoja situaciją, atsipalaiduos, ir nesiims iniciatyvos“, – aiškino V. Radzevičienė.

Pasak jos, norėdamas įtvirtinti savo lyderystę, šeimininkas turi parodyti, kad kontroliuoja situaciją. Pavyzdžiui, jei augintinis nesuėdė viso maisto, paimti jį ir duoti tik nustatytu laiku.

Gali padėti ir žaislai

Įvairūs žaislai taip pat padeda nukreipti augintinių dėmesį nuo namų niokojimo.

„Jei gyvūnas bando graužti odinę sofą ar šiaip kažkokį odinį daiktą – reikia duoti kitą odinį daiktą kurį galima graužti. Ir aiškinti, kad šito negalima – imk šitą. Jei graužia kokį medinį baldą – tinka paprasčiausia malka, bet lapuočių: drebulės, liepos. Netinka sakinių medžių šakos. Jei graužia kilimo kutukus, ar kampą – tada reiktų duoti virvę žaidimams.

Svarbu keisti į kuo panašesnės medžiagos daiktą. Nes jei šuo nori pasikasyti dantukus į kietą medinę taburetės koją, perorientuoti jo ant minkštučio pliušinio žaislo gali nepavykti. Kiekvienas naujas žaislas būtų ne šiaip numestas – reikia patikrinti kaip su juo žaidžiama. Ar nedrasko gabalais malkos ar virvės, ar neišdrasko minkštų žaislų akių, ar neėda jų vatos. Nes tie žaislai, kurie bus palikti be priežiūros, turi būti saugūs, kad jis nieko neprisiėstų“, – teigia specialistė.


Šaltinis: lrytas.lt